BRUNSWICK ACADEMY HONOR ROLL

6th Six Weeks, 2nd Semester, and End of Year (Bold denotes students in the Honors Program)

THIRD GRADE – 6th Six Weeks – All A – Grayson Newsome, A & B Honor Roll – Jud Farmer, Harrison Grizzard, Alexis Haught, Lilly Ibrahim, Lacey Jamison, Mallory Lewis, Koen Morris, Arya Patel, Kennedi Roberts.

THIRD GRADE – 2nd Semester – All A – Grayson Newsome, A & B Honor Roll – Jud Farmer, Harrison Grizzard, Alexis Haught, Lilly Ibrahim, Lacey Jamison, Mallory Lewis, Koen Morris, Arya Patel, Kennedi Roberts, Grayson Thomas.

THIRD GRADE – END OF YEAR – All A – Grayson Newsome, A & B Honor Roll – Jud Farmer, Harrison Grizzard, Alexis Haught, Lilly Ibrahim, Lacey Jamison, Mallory Lewis, Maddison McAden, Koen Morris, Arya Patel, Kennedi Roberts, Grayson Thomas.

FOURTH GRADE – 6th Six Weeks – All A – Bayne Carroll, Aubrey Corum, Rickey Grassel, Riley Griffin.

A & B Honor Roll – Bryce Abernathy, Saige Coker, Olivia Evans, Landon Jennings, Emily King, Mason Hardy, Cali Pegram, Nathan Talbert, Kylie Walker.

FOURTH GRADE – 2nd SEMESTER – All A – Bayne Carroll, Aubrey Corum, Ricky Grassel, Riley Griffin, Emily King, Kylie Walker.  A & B Honor Roll – Bryce Abernathy, Saige Coker, Olivia Evans, Mason Hardy, Landon Jennings, Langley Keefe, Cali Pegram, Nathan Talbert.

FOURTH GRADE – END OF YEAR – All A – Bayne Carroll, Aubrey Corum, Ricky Grassel, Riley Griffin, Emily King, Kylie Walker.  A & B Honor Roll – Bryce Abernathy, Saige Coker, Olivia Evans, Mason Hardy, Landon Jennings, Langley Keefe, Makenzie Leemon, Cali Pegram, Mankirit Singh, Nathan Talbert.

Head of School’s List – All A’s

Grade 9:   Tyler Creedle, Hunter Greene, Meredith Lucy, Brady Talbert, Christian Williams;

Grade 10:  Katie-Lynn Chandler, Jacob Farmer, Sadler Lundy, Emily Robertson;

Grade 11Taylor Capps, Morgan Moore, Jonathan Paul, Lucy Smith, Hannah Waller, Courtney Walton;

Grade 12:  Benjamin Lewis; John Myrick; Halie Dru Sadler.

(*Dual Enrollment students qualify at the end of the semester.)

“A” & “B” Honor Roll

Grade 9:   Brysen Diefert, C. K. Greene III, Seong (Peter) Jung, Jun-Young (Jun) Park, Kyle Powell, Naomi Sadler, Nelia Washburn;

Grade 10:  William Bryant, Jr., Parker Burke, Kyleigh Capps, Peyton Coleman, Hart Creedle, Joseph Fajna, Logan Hyde, Morgan Jamison, Paige Jennings, SuttonMontgomery, Katelyn Ottaway, Reanna Powers, Davis Roberts,Kyle Tanner, Katie Wright;

Grade 11:  Savannah Greene, Jinheng (Jacob) Hu;

Grade 12:   Slayten Farmer, Claire Gregory, Matthew Harrison, Sarah Poarch, Yuwei (Tiffany) Wang, Blake Washburn.

(*Dual Enrollment students qualify at the end of the semester.)

Nike Free Run+